Prekių katalogas

Paruoškite sodą pavasariui

 • Paruoškite sodą pavasariui

  Pavasaris jau už kampo ir pagaliau atėjo laikas pasiraitoti rankoves bei užsimauti sodo pirštines. Sudarėme sąrašą, kuris turėtų padėti jums parengti puikiai atrodančio sodo pagrindą. 

  1. Išvalykite, nupūskite ir apdirbkite grėbliu
  Kai sniegas ištirpsta ir dirvožemis pradeda džiūti, ateina laikas atlikti pavasarinį valymą. Pirmiausia, naudodami grėblį ar lapų pūstuvą, pašalinkite lapų sluoksnius, dėl kurių žolė gali pradėti pelyti ir pūti. Lapai ir likusios organinės medžiagos yra puikus priedas prie komposto.


  2. Pašalinkite piktžoles

  Atsikratykite piktžolių kuo anksčiau, kol saulė dar nespėjo suteikti joms energijos augti. Sukapokite ir pašalinkite nudžiūvusius lapus nuo apdirbamų sodo dalių.


  3. Supurenkite dirvožemį
  Išpurenus dirvožemį sukuriama geriau atrodanti lysvė ir deguonis gali pasiekti augalo šaknis. Rankiniai įrankiai tinka mažesnėms lysvėms, tačiau, jei dirbate didesniuose plotuose, jums reikia naudoti rotacinį kultivatorių. Taip pat prie kai kurių „Husqvarna“ žoliapjovių galima pridėti kultivatoriaus priedą, todėl nereikia laikyti atskiro įrankio savo sodo sandėlyje.


  4. Nugenėkite medžius
  Vaismedžius reikia genėti, kad jie išliktų sveiki ir duotų vaisių. Genėti reikia pavasarį, bet būkite atsargūs, kad to nedarytumėte per anksti, kadangi pjūviai gali išdžiūti, jei temperatūra nukrinta žemiau nulio. Atkreipkite dėmesį, kad vaisius su kauliukais vedančių medžių, pavyzdžiui, vyšnių, abrikosų, slyvų ir persikų, nereikėtų genėti pavasarį. 

  5. Apkirpkite gyvatvores
  Gyvatvores su lapais geriau apkarpyti žiemą arba ankstyvą pavasarį. Spygliuočius geriau apkarpyti augimo laikotarpiu, kartą ankstyvą pavasarį ir dar kartą vasaros viduryje.

  6. Nupjaukite veją
  Vejai reikia laiko atsigauti po žiemos, todėl pirmus porą kartų nepjaukite žolės per trumpai. Kai žolės lygis pasiekia 5-9 centimetrus, tokia veja yra gera, tvari ir paruošta naudoti.

  7. Patrumpinkite veją
  Jei norite, kad jūsų veja atrodytų tikrai gerai, nepamirškite apkarpyti kraštų.

  8. Atlikite turimų įrenginių inventorizaciją
  Patikrinkite, ar jūsų sodo technika yra paruošta naujam sezonui. Įkraukite tai, ką reikia įkrauti, ir pagaląskite tai, ką reikia pagaląsti.

  9. Pasirūpinkite paukščiais
  Jei norite suteikti paukščiams namą savo sode, dabar laikas iškelti inkilą.

  10. Išvalykite vidinį kiemą
  Kai vidaus kiemas yra švarus, galite pasiimti kėdę ir su puodeliu kavos mėgautis pirmąja šilta, saulėta diena.