Prekių katalogas

Kaip mulčiuoti žolę ir lapus

 • Kaip mulčiuoti žolę ir lapus

  Mulčiuodami veją žole ir lapais galite sutaupyti laiko bei pinigų. Čia pateikiame geriausius patarimus dėl vejos mulčiavimo nupjauta žole ir lapais. 

  Mulčiavimas yra puikus būdas atsikratyti nukritusių lapų, o taip pat likučių po žolės pjovimo. Mulčiavimui naudojant pjovimo agregatą, pirmiausia žolė ir lapai nupjaunami, tada, nukritę ant peilių, metami atgal į pjovimo agregatą. Tokiu būdu atliekos smulkiai supjaustomos. 

  Mulčiavimo poveikis 

  Mulčiuojant žolę ir lapus pasiekiamas įvairiapusis teigiamas poveikis: sutaupoma laiko ir pinigų, o taip pat pagerėja jūsų vejos kokybė ir išvaizda. Štai mulčiavimo privalumų sąrašas:

  1. Atliekų pavertimas maistinėmis medžiagomis, tokiu būdu sumažinamas tręšimo poreikis
  2. Geresnis mikrofloros gyvenimas
  3. Didesnis humuso sluoksnis
  4. Nereikia pašalinti ar kompostuoti atliekų, ir tai yra gerai, nes išmetant nupjautą žolę didinami ir taip jau perpildyti sąvartynai 

  Kada reikia mulčiuoti
  Mulčiavimą reikėtų atlikti tik tada, kai dirvožemyje yra aktyvus mikrofloros gyvenimas. Tai reiškia, kad dirvožemio paviršinio sluoksnio temperatūra turi būti ne mažesnė kaip 6 laipsniai Celsijaus. Jei mulčiavimas atliekamas reguliariai, kol žolė dar neauga, pavyzdžiui, šiltaisiais vasaros mėnesiais arba vėlai rudenį, jei gyvenate ten, kur yra sezonų kaita, mulčias suirs labai lėtai arba visai nesuirs. Todėl kils didesnė rizika dėl vejos veltinio susidarymo.

  Nupjautos žolės mulčiavimas
  Žolės liekanose yra 80-85 proc. vandens, todėl jos suyra greičiau, ir yra mažai rizikos, kad iš jų susidarys vejos veltinis, skirtingai nuo kitų negyvų augalų liekanų. Žolių liekanų irimas vyksta greičiausiai, jei kiekvieną kartą nupjaunamas tik žolės lapo trečdalis. Tačiau negalima nupjauti daugiau nei pusę žolės lapo, nes tai padidintų dehidratacijos riziką dėl skysčių sumažėjimo augale.

  Lapų mulčiavimas
  Kai mulčiuojate lapus, galite sutaupyti laiko ir sąnaudų, jei lapus, kurie nukrenta ant gyvatvorės, gėlynų ir takų, nupūsite į atviros žolės plotus, kur vejos traktoriukas su mulčiavimo įtaisu galės juos susmulkinti.

  Kada surinkti
  Turėkite omenyje, kad mulčiavimas negali visiškai pakeisti tradicinio lapų surinkimo. Todėl verta surinkti likusius lapus po paskutinio vejos pjovimo sezone, kai žemės temperatūra yra žemesnė nei 6 laipsniai Celsijaus ir žolė nebeauga. Priešingu atveju žiemą gali atsirasti problemų, pavyzdžiui, grybelio atsiradimo rizika.