Prekių katalogas

Kaip laistyti veją

 • Kaip laistyti veją

  Siekiant išlaikyti žalią ir sveiką veją, būtina ją teisingai laistyti. Čia pateikiami „Husqvarna“ patarimai, kaip palaikyti žolei tinkamą drėgmę. 

  Nepakankamai vandens gaunanti veja gali paruduoti ir tapti trapia ar net žūti. Kita vertus, kai yra per daug vandens, oras išstumiamas iš dirvožemio, žolė lieka be deguonies ir ji gali supūti. Puikiai atrodančios vejos paslaptis - visada ją laistyti tiek, kiek reikia. Geriausią rezultatą pasieksite laistydami ją gausiai, bet ne per dažnai.

  Dehidratacijos ženklai
  Kai kuriose klimato zonose, pavyzdžiui, Šiaurės Europoje, laistyti reikia mažai arba visai nereikia. Tačiau šiltesnio ir sausesnio klimato pasaulio dalyse žolę reikia reguliariai laistyti, kad ji neišdžiūtų. Štai keletas ženklų, kad vejai trūksta vandens: 

  • Žolės spalva tampa šviesiai žalia ir po to pradeda gelsti
  • Lapai susiraito ir susiraukšlėja
  • Jūsų pėdsakai ilgiau lieka ant žolės 

  Kada laistyti?
  Ankstyvas rytas yra idealus laikas laistyti daugumą vejų. Žolė turės visą dieną džiūti ir vanduo iš karto neišgaruos, nes saulė dar nespėjo įkaitinti vejos. Vis dėlto ekonomiškiausia yra laistyti naktį. Tik būkite atsargūs dėl vandens kiekio, kad jis neužsilaikytų ant žolės lapų per naktį, nes tokiu būdu sukuriama drėgna aplinka, puikiai tinkama grybeliui augti.

  Kaip dažnai ir kiek?
  Jei nėra lietaus, veją reikėtų laistyti du kartus per savaitę, kiekvieną kartą po 10-15 milimetrų. Jei žolė gauna nepakankamai vandens, šaknų sistema būna priversta kilti į paviršių, kur yra vandens, todėl žolė tampa dar jautresnė sausrai. Naudodami lietaus matuoklį, patikrinkite, kiek vandens pateko ant jūsų vejos. Be to, pritaikykite vandens tiekimo greitį prie dirvožemio tipo, kuriame auga veja. Taip užtikrinsite, kad vanduo laistymo metu turėtų laiko susigerti. 

  Kokią įrangą naudoti?
  Purškimo sistema yra paprastas ir patogus būdas užtikrinti pakankamą drėgmės lygį jūsų sode. Purkštuvus galima pritvirtinti ant žemės, įdėti į stovus arba jie gali judėti išilgai vejos laistymo metu. Jei prijungsite purkštuvus prie laistymo kompiuterio, netgi galėsite išvykti atostogauti, žinodami, kad jūsų veja ir augalais bus pasirūpinta.

  Daugelyje vejų yra tokių vietų, kurioms reikia daugiau vandens nei likusiai vejai. Įrenkite lietaus vandens rezervuarą ir tokias vietas laistykite rankiniu būdu, jame sukauptu vandeniu.